Іспанська ua
вивчення іспанської мови українською
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
 
Понеділок, 2023.05.29, 17:48
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Словниковий запас [22]
Фонетика [6]
звуковий склад мови
Граматика [11]
Іменники [2]
Дієслова [16]
відмінювання, правила вживання
Прийменники [4]
Діалоги [3]
Пісні іспанською [6]
відео, з перекладом
Практичні вправи з іспанської граматики [4]
Аудіювання [4]
сприймання на слух - відео, фільми, мультфільми іспанською онлайн
Привітання іспанською [2]
Різне [4]
Меню сайту
Мобільна версія сайту IspanskaUa
Наше опитування
Що найкраще сприяє вивченню іспанської мови онлайн?
Всього відповідей: 367
Головна » Статті » Різне

4 ступені до вміння думати іноземною мовою


4 ступені до вміння думати на іноземній мові

Думати іноземною мовою - можливо!
Для чого це потрібно? Щоб ви змогли вільно говорити на мові без пауз і підбору слів. Справа в тому, що коли ви привчаєте себе думати на іноземній мові, це тренує і ваші навички говоріння, готує вас до реального спілкування. І цьому треба вчитися з найперших занять мовою.

Так, навчитися думати на іноземній мові цілком можливо, навіть якщо ви володієте тільки базовими знаннями, тобто знайомі тільки з простими конструкціями і маєте невеликий словниковий запас.

Що ж потрібно робити для цього?
Є чотири сходинки, по яких вам потрібно послідовно піднятися. Приклади наводимо іспанською.

Ступінь 1 - Думаємо окремими словами

Думаємо окремими словами Наприклад, приходячи протягом дня куди-небудь (на роботу, в магазин, перукарню, фітнес-центр і тп.), подумки називаєте в голові всі відомі вам навколишні предмети іноземною мовою (багато часу не витрачаємо, назвали що можемо, пішли займатися своїми справами далі):

° la cama, los zapatos, el gato, la ventana ...

Йдете на роботу і намагаєтеся в думках називати все, що бачите і знаєте, як воно називається. Щось не згадали, не затримуємося, перераховуємо в голові, що знаємо:

° el coche, la lluvia, la catedral, la gente ...

Виконуєте дії і в думках їх називаєте:

° ir, salir, hacer, querer ...

У наступні дні можете змінювати завдання і називати в думці:

° якості предметів: bonito, rojo, grande, limpio...
° називати дії в різних особах і часових формах, наприклад, в один день: voy, salgo, hago, quiero...
° в інший день: va, sale, hace, quiere ...
° в третій день: fui, salí, hice, quise ...

І так далі…

Саме таким чином ви можете влаштовувати собі зарядку кілька разів на день. Не треба витрачати багато часу. Зайшли в кімнату, побачили предмети, проговорили в думках, а якщо щось не знаєте, ну, і добре.

Зробіть таку вправу прямо зараз. Подивіться навколо і назвіть в думках всі предмети, які бачите, дайте їм характеристику, назвіть дії, які робите ви або оточуючі вас люди. І не перекладайте! Відразу називайте, а якщо щось не пам'ятаєте або не знаєте, переходите, не зупиняючись, до наступного слова.

Ступінь 2 - Думаємо словосполученнями і короткими реченнями

Думаємо словосполученнями і короткими реченнями Через тиждень-півтора після того, як ви вже привчили себе думати окремими словами, переходите до словосполученням і простих коротких речень.

° Es una película muy interesante.
° Me gusta este libro.
° ¡Qué chico más guapo!
° Tengo miedo.

Використовуйте найпростіші конструкції, в правильності вживання яких ви впевнені. Тренуйтеся на них. Тут важлива саме практика привчання себе до того, щоб думати на іноземній мові. Але в міру вивчення нового матеріалу поступово вводьте нові конструкції.

Виконання цієї вправи чергуйте з першою. Знову ж, багато часу не треба витрачати. Щось вийшло сказати в думках - відмінно.

Ступінь 3 - Думаємо ситуаціями

Думаємо ситуаціями Вводимо вправу ще через тиждень. Як правильно виконувати: після розмови з кимось, наприклад, з подружкою по телефону або з офіціантом в ресторані, ви повинні подумати, що б ви сказали їм в тій же ситуації тією мовою, яку вивчаєте.

° ¡No tengo ropa! Necesito comprarme algo. Pero no quiero gastarme mucho.
° ¡Cuéntame! ¿Qué has hecho en Madrid?
° Mañana hago la mudanza. ¿Puedes dejarme tu coche? Es que tengo mi coche en el taller.

Щоб на вправу не йшло багато часу, робіть так. Трапилася невелика розмова, прокрутили пару доступних фраз в голові, пішли займатися своїми справами далі. Знову перекинулися з кимось парою фраз і відразу в думках свою репліку проговорили. На це будуть витрачатися секунди, але чим частіше ви це будете робити протягом дня, тим більше таких секунд практики у вас накопичиться.

Так ви готуєте себе до спілкування з іншими людьми. Не важливо, що розмова відбувається тільки в ваших думках. Якщо така практика стане регулярною, ви будете здатні підтримати й реальну бесіду на подібні теми в подальшому без запинок і пауз. Просто потрібно себе до цього привчити. Один раз забули, але коли згадали, відразу зробили. Поступово це увійде у ваше життя.

Ступінь 4 - Думаємо історіями

Думаємо історіями На цьому етапі виділіть хвилин двадцять у день на те, щоб придумати і подумки розповісти невелику історію іноземною мовою вашому уявному співбесідникові. Для цього можна використовувати час, коли їдете в громадському транспорті, стоїте в пробках, чекаєте дитину за дверима навчального класу або з тренування, стоїте в черзі в супермаркеті і т.п. Так як ви лише продумуєте в голові розповідь, а не говорите з людиною, то в момент тренування у вас не буде страху, який виникає в ситуації реального спілкування, коли ви не впевнені в своїх знаннях і силах. Але ввівши таку звичку у своє життя, в той момент, коли вам доведеться говорити з реальним співрозмовником, ви будете готові до цього і будете почувати себе впевнено.

ВАЖЛИВО!

Щоб дійти до 4 кроку, не потрібні місяці і роки! Виділіть по тижню на введення кожного кроку в своє життя і використовуйте саме ті знання, які у вас вже є, слова і конструкції, в правильному вживанні яких ви впевнені. Далі чергуйте ці кроки, вибираючи для себе завдання в залежності від наявних умов і ваших знань. Нехай ваші думки на іноземній мові спочатку будуть прості, короткі і невигадливі, але зате ви навчитеся думати не тільки українською.

Категорія: Різне | Додав: Vik (2016.09.10)
Переглядів: 3830 | Теги: як вивчити, думати, ступені, як вивчити іноземну мову, словниковий запас, поради | Рейтинг: 0.0/0
Подібні теми:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Небо - український християнський сайт Travel Ukraine
Вивчення німецької мови онлайн - 
українською Сайт про Мексику Іспанська мова - це просто! Англійська мова для дітей онлайн В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи
Наша кнопка
Вивчення іспанської мови онлайн - українською

Статистика

Copyright ispanska.at.ua © 2023